İADE ve DEĞİŞİM


İade işleminde nelere dikkat etmeliyim?


webdeteknoloji.com'dan almış olduğunuz ürünü, iade şartlarımıza uygun bir şekilde iade edebilmek için şu noktalara dikkat etmelisiniz;

Ürünü iade etmek istiyorsanız, 14 gün içerisinde işlemleri gerçekleştirmelisiniz

Almış olduğunuz ürünün iade şartları siparişinizi oluştururken ödeme öncesi son aşamada karşınıza gelecek"satış sözleşmesi" bölümünde yazmaktadır.Lütfen burayı dikkatli okuyarak onaylayınız. Ayıplı mal söz konusu ise, 1 ay içerisinde, sorunu bildirmelisiniz. Ürünü göndermeden önce, iade formunu doldurarak iade başvurusunda bulunmalı, başvurunuz için tarafımızdan onay almadan ürünü göndermemelisiniz. Ürünü gönderirken, ürünle birlikte tarafınıza ulaşan bütün aksesuarları, faturanızı, iade işlemiyle ilgili başvurunuzu ya da iade formunun print edilmiş halini eksiksiz olarak ürün ile birlikte göndermelisiniz.


Dikkat Edilmesi Gerekilenler Hususlar


1-  Kargo ile gönderilen ürünlerde hasar çıkması durumunda kargodan hasar tespit tutanağı alınmadan iade ve değişim yapılamamaktadır.


2- İade veya değişimi yapılacak ürün/ürünlerin orijinal kutusuna zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının ürün ile birlikte eksiksiz gönderilmesi gerekmektedir. Gönderilmemesi halinde iade talebi onaylanmayacaktır.

 

3- Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan (tıraş makinesi, epilatör, saç düzleştiricisi vb.) ürünlerin iadesi ve değişimi yapılamamaktadır.

 

4- Satın alınan ürünlerin yetkili servis veya müşteri tarafından kurulumlarının yapılması ile ürünler 2. el statüsüne geçmiş olacaktır. İlgili mevzuat gereği cayma hakkı kapsamında "ürünün satılabilir özelliğinin kaybolmaması" gerekmektedir. Bu nedenle kurulumu yapılmış olan ürünler cayma hakkı kapsamında iade alınamamaktadır.

 

İade İşlemlerinde Ücret Geri Ödemesi

 

1- Gönderdiğiniz ürünlerin, webdeteknoloji.com tarafından iade işlemi onaylandığı taktirde 7 iş günü içerisinde ürün bedeli tarafınıza geri ödenecektir.

 

2- Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.

 

3- Taksitli kredi kartı ödemelerinin geri iadesinde tutarın tamamı sahibi olduğunuz kredi kartınızın bankasına tek seferde ödenir. Bu aşamadan sonra banka bu tutarı kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır ve çeker.